Calvin Klein Women Intense парфем за жени

3,780.00 ден6,720.00 ден

За производот:

Calvin Klein Women продолжува да ја слави модерната жена со лансирањето на новиот Calvin Klein Women Intense. Создаден за жени кои се храбри во нивните одлуки и силни во нивните дела – жени кои се осмелуваат. Новиот парфем Calvin Klein Women Intense ја носи ДНК структурата на оригиналниот Calvin Klein Women, и додава уникатни ноти кои ја интензивираат структурата на џусот, развивајќи силен дрвенесто-флорален букет. Комбинацијата од пенлив портокал во горните ноти, сензуална темјанушка во срцевината, и дрвенесто сандалово дрво во основата, придонесува за интензивната раскошност на мирисот. Финалната структура е воедно живописна и динамична, со длабока сензуалност која расте и се интензивира. Џусот во проѕирното стаклено шишенце, како и надворешното пакување се замислени во нежна боја на праска, асоцирајќи топлина.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 901 Категории: ,

Доплонителни информации

Бренд

Calvin Klein

За жени

Парфеми

милилитража

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Women Intense парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори