Calvin Klein Women

Првиот CALVIN KLEIN мирис креиран според визијата на главниот креативен директор, Raf Simons   WOMEN означува не една, туку повеќе – група индивидуи, секоја со свој посебен глас, со свое уникатно јас. CALVIN KLEIN црпи инспирација од повеќекратниот идентитет на женственоста денес – од модерните жени и нивните безбројни интерпретации – да измисли и креира […]

Escada Celebrate Life

СЛАВЕТЕ ГО ЖИВОТОТ ЗА ДА ЗРАЧИТЕ СО РАДОСТ И ПРИРОДНА СЕНЗУАЛНОСТ   ESCADA ја слави веселата женственост со претставување на новиот CELEBRATE LIFE, ултра женствен парфем кој прави жената да се чувствува среќно, самоуверено и автентично. ESCADA CELEBRATE LIFE го доловува радосниот дух кој ги потсетува жените да го живеат животот до максимум! Познат по […]

Daisy Love Marc Jacobs

СИНО НЕБО И ПЛАЖА СО ЗЛАТЕН ПЕСОК ЉУБОВТА ГО ИСПОЛНУВА ВОЗДУХОТ ЗАПОЧНУВА НОВО ПОГЛАВЈЕ НА СЕСТРИНСТВОТО DAISY LOVE MARC JACOBS     КАМПАЊА   Веќе повеќе од една деценија, Daisy Marc Jacobs ги освојува срцата на девојките низ целиот свет со својот младешки дух и спонтан шарм.   Оваа пролет,  Daisy Love Marc Jacobs го […]

Gucci Bloom Nettare Di Fiori

GUCCI BLOOM NETTARE DI FIORI     Различни изрази на модерната женственост ги креираат нијансите на Gucci Bloom мирисната приказна. За последното поглавје на првото женско портфолио мириси од Alessandro Michele, оригиналната суштина на Gucci Bloom е продлабочена со сензуалност и интензитет. Gucci Bloom Nettare di Fiori го истражува мистериозниот и интимен карактер на жената, […]

Roberto Cavalli Florence

Roberto Cavalli Florence   Последните зраци на сонцето кое заоѓа, ги милуваат црвените покриви и златните фасади од камен, преобразувајќи ја Фиренца во жива симфонија на светлината. Облеана во овој сјај, таа самоуверено чекори по ридот, надгледувајќи го градот, несвесна за погледот кој ја следи со восхит… Најдлабоките корени на Roberto Cavalli лежат во Фиренца, […]

Max Factor Ви ја претставува новата кампања Мy Factor

Max Factor Ви ја претставува новата кампања Мy Factor инспирирана од убавината на секоја жена   [20/02/2018] – [Македонија] – Max Factor или таткото на шминката како што го нарекуваат, е човекот кој уште пред 100 години го создаваше гламурот во Холовуд, трансформирајќи ги во вистински бјути икони жените со кои соработуваше. Денес, козметичката куќа Max […]

ВО ПЕРИОДОТ НА ПРАЗНИЦИ ВИ ПОДАРУВАМЕ

ВО ПЕРИОДОТ НА ПРАЗНИЦИ ВИ  ПОДАРУВАМЕ: –          Со купен парфем во вредност над 2000 денари, подарок Naomi Campbell гел за туширање 50мл за жени и Gucci Sport балзам за после бричење 50мл –          Со секој купен производ од Collistar се добива подарок Talasso  пилинг за тело –          Со купени Max Factor  производи во вредност над 1500 денари се добива подарок Clump Defy маскара Понудата важи само за нашата онлајн парфимерија […]

CALVIN KLEIN OBSESSED

Претпоставувам дека може да се каже дека бевме опседнати со OBSESSION. Ако нешто го заокружи CALVIN KLEIN за нас визуелно, тоа беше OBSESSION кампањата на Mario Sorrenti со Kate Moss. Живееше во нашите глави многу години и стана стандард за сензуалност кога дојдовме во CALVIN KLEIN. Размислувавме за мирис кој може да одрази таква идеја […]