- 30%

Giorgio Armani Eau De Nuit Oud парфем за мажи

3,170.00 ден6,230.00 ден

(3 прегледи)

Лансиран во 1984-та година, првиот парфем од Армани Eau pour Homme претставува еден од најголемите класици помеѓу машките парфеми. Станува збор за мирисната интерпретација на единствена харизма на Giorgiо Armani и неговото култно реконструирано сако.

Мирисот стана дел од линијата што ја инспирираше облеката креации на овој италијански дизајнер; Еден пример е Eau de Nuit, во продорни црни нијанси како “смокинг”. Сега, во 2016 година, Giorgiо Armani носи дополнителен допир на длабочина и топлина,кој како мека шамија елегантно паѓа преку сакото. За нов стилски и мирисен потфат – Eau de Nuit Oud – одговорна е дизајнерката на парфемот Marie Salamagne (од Firmenich), автор на оригиналниот мирис Eau de Nuit.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
100ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 410 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Парфеми

милилитража

100ml, 50ml

  1. Monika S. (одобрено)

  2. Anonymous (одобрено)

  3. Наум (одобрено)

Внеси коментар

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори