3614229646481_HB_BB_ABS_20_50ml-1111
HB BB ABS 20 50ml + pack
HB BB ABS 19 Digital CPV 2500×2500
HB BB ABS 19 Digital CPV Bow Tie 2500×2500
HB BB ABS 19 Digital CPV Men Collection 2500×2500
HB Fall 19 BB ABS E-com CPV Tux 2500×2500
HB Fall 19 BB ABS E-com KV Chris 2500×2500

Boss Bottled Absolute парфем за мажи

4,530.00 ден5,925.00 ден

За производот:

Брендот Hugo Boss го лансираше новиот парфем за мажи Boss Bottled Absolute. Овој безвременски мажествен мирис го отсликува Мажот на денешницата, нудејќи суптилен микс од шарм и сила, она што ја прави успешна целата оваа Bottled линија. Како да се обнови мирисот, а сепак да се задржи неговата оригиналност? Ова беше предизвик за парфимерката Annick Menardo. За композицијата на овој парфем, таа воведува нови трендови со горни ноти од јаболко, бергамот и слива. Токму од оваа основа од свежина, започнува вашата привлечност кон овој парфем кој потоа директно ве носи во сензуалната срцевина составена од цимет. По оваа егзотичност која ги обзема вашите сетила, кашмирот и мошусот ги додаваат нивните силни и длабоки бои во овој коктел, кој совршено знае како да ја балансира сензуалноста и свежината. Овој мирис е погоден за модерен џентлмен кој бара да ја задоволи својата привлечност кон дизајнот и елеганцијата.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

🎁 ПОДАРОК
За купен машки Boss од 100ml подарок хидратантна крема за лице од 50ml


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 937 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Промоции

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Boss Bottled Absolute парфем за мажи”