Boss The Scent Private Accord

4,475.00 ден6,035.00 ден

За производот:

Hugo Boss ја дополнува извонредната колекција The Scent, со лансирање на новите изданија – Boss The Scent Private Accord for him и Boss The Scent Private Accord for her. Ова дуо ја открива “разиграната, палава“ страна на Boss актерите. Парфимерот Bruno Jovanovic овој пат го направи Boss The Scent Private Accord for him дрвенесто-ориентален мирис, најавен како заводлив, мажествен и елегантен. Благодарение на софистицираната мока, која е помешана со исклучителните ноти на ѓумбир и егзотичното овошје Манинка, сетилата се комплетно заведени. Темниот џус со боја на килибар, е вметнат во препознатливото шишенце со метално капаче во кафеава боја.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени, а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

Исчисти
SKU: 767 Категории: ,