7
Bourjois_FDTAirMat_01_1
Bourjois_FDTAirMat_02_1
Bourjois_FDTAirMat_04_1
Bourjois_FDTAirMat_05_1
Bourjois_FDTAirMat_06_1
8
9
10
11
12
13

Bourjois Air Matte пудра

( 6 )

Со својата извонредна формула лесна како воздух, Air Mat течната пудра е збогатена со микронизирани прашоци кои даваат перфектен мат и беспрекорен тен, кој трае до 24 часа, без да се чувствувате како да носите маска! Доколку сакате пудра со текстура која овозможува совршено природен и мазен мат завршеток, и која ја остава кожата да дише, тогаш направете ја Bourjois Air Mat течната пудра почеток на вашата дневна рутина за убавина. Нанесете ја почнувајќи од центарот на лицето, а потоа нежно разнесете ја нагоре и кон надворешните страни на лицето за да постигнете беспрекорен завршеток. Нанесете ја и бидете спокојни до 24 часа! За совршена покривност и незабележлив мат завршеток, за магичната течна пудра Air Mat секогаш мора да има место во вашиот козметички сет!

 • Висока покривна моќ со природен мат завршеток кој трае до 24 часа.
 • Текстурата која е лесна како воздух, дава чувство на “гола” кожа и ѝ овозможува на кожата да дише.
 • Збогатена со екстракт од цинк и силика зрнца, кои го апсорбираат вишокот на себум.
 • Капсулирани пигменти комбинирани со немасни масла, кои ги фиксираат пигментите на кожата.
 • Погодна за сите типови на кожа, дури и за комбинирана.

Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 549 Категории , , Tags: ,
Сподели

Опис

ЗОШТО ТОКМУ AIR MAT ТЕЧНАТА ПУДРА

ЌЕ СТАНЕ ВАШАТА АМАЈЛИЈА?

Висока покривна моќ

Незабележлив мат тен

Трајност до 24 часа

АБРАКАДАБРА!

СО AIR MAT НИКОГАШ НЕМА ДА СТЕ ВО СЕНКА!

Кажете и “bonjour” на лесната формула која трае и до 24 часа! Доколку сакате беспрекорен, мазен мат изглед кој изгледа природен и текстура која и дозволува на кожата да дише, тогаш направете ја Bourjois Air Mat течната пудра почеток на вашата дневна рутина за убавина!

БИДЕТЕ МАГИОНИЧАР СЕКОЕ УТРО

СО AIR MAT 24часовната ТЕЧНА ПУДРА!

Употребете алатка по ваш избор за да ја нанесете и изедначите пудрата на целото лице. Не треба да има забележителни линии каде пудрата започнува или завршува, туку треба да е добро вклопена на вратот, како и на линијата каде започнува косата.

И МАГИЧНО,

ЧУВСТВУВАЈТЕ СЕ ЗА НИЈАНСА ПОДОБРИ!

01 Rose Ivory

02 Vanilla

03 Light Beige

04 Beige

05 Golden Beige

06 Golden Sun

07 Toast

08 Caramel

ПОСТИГНЕТЕ СОВРШЕН ИЗГЛЕД ВО САМО 3 ЧЕКОРИ.

ЕДНОСТАВНО Е!

ТРИК 1:

ИЗЕДНАЧЕТЕ И МАТИРАЈТЕ

Започнете со матирање на тенот со Air Mat течната пудра.

ТРИК 2:

ПУФ, И НЕСОВРШЕНОСТИТЕ ГИ НЕМА

Отстранете ги сите несовршености со коректорот Blur the Lines.

ТРИК 3:

АБРАКАДАБРА, И ГОТОВИ СТЕ!

Отстранете го сјајот со Air Mat камената пудра.

Информации

Шминки Категории

Бренд

Шминка

нијанса Bourjois пудра

, , , , ,

6 прегледи за Bourjois Air Matte пудра

 1. (verified owner) (verified owner)

 2. (verified owner) (verified owner)

 3. (verified owner) (verified owner)

  Ne sum ja probala seuste mnogu luge mi ja preporacaa pa resiv da vidam kako ke izleze kaj mene

 4. (verified owner) (verified owner)

 5. (verified owner) (verified owner)

 6. (verified owner) (verified owner)

Впиши преглед