-40%
50ml Bottle EDT
50ml Bottle EDT_
BB_Dangerous_Man_EDT_30ml_2

Bruno Banani Dangerous тоалетна вода за мажи

700.00 ден1,400.00 ден

Dangerous Man е ултра елегантен мирис составен од блескави и разиграни цитрусни акорди на мандарина, бергамот, лимон и портокал, опкружен со опојни и предизвикувачки ноти на океан. Само срцето на мирисот е оплеменето со зачинските тактови на машкестиот орев, бибер, каранфил и рузмарин кои и даруваат дрски и страствени импулси на композицијата.
Долните ноти допринесуваат топли нијанси кои го прават мирисот позаводлив и попривлечен. Страствената композиција со нотите на основата добива и поелегантен импулс од дрвенестите ноти на кедар и топлта тутунесто – балсамична тонка.

За брендот:

Овој бренд за долна машка облека го создадоа двајца Германци: Волфганг Јаснер и Клаус Јунгникел во 1993 година. Слоганите на компанијата се “не е за секого” и “суштината не е во цената туку во односот према животот”. Нивното мото е дека за да носиш нешто од Bruno Banani мораш да ја сакаш авангардната мода и да имаш смисла за хумор.
Bruno Banani во своето портфолио има повеќе од петнаесет парфеми. Најстарото издание е од 2000 година, додека најновото од 2015 година. Bruno Banani парфемите се направени во соработка со парфимерите Елена и Тиери Васер.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bruno Banani Dangerous тоалетна вода за мажи”