- 30%

Calvin Klein Eternity Flame тоалетна вода за мажи

1,720.00 ден3,185.00 ден

За производот:

На почетокот на новата 2019 година, Calvin Klein го лансира новото дуо, дополнување во култната Eternity линија. Новиот Eternity Flame мирисен пар претставува „страстно изразување, симбол на посветеност, топлина и внимание.“ Eternity линијата ја слави бесконечната убавина и моќта на природните елементи. Како продолжување на најважните вредности на оваа линија, Eternity Flame дуото го доловува безвременското патување на интимноста и љубовта со додадена сензуалност и страст. Eternity Flame за мажи е креиран исто така од парфимерот Laurent Le Guernec. Горните овошни и ароматични ноти се редефинирани со ноти на кожа и килибар. Најавен како луксузен и привлечен, мирисот нуди ориентална-fougere композиција. Мирисот е свеж, но сепак топол, нежен, а сепак богат и сензуален.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 810 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Calvin Klein

За Мажи

Тоалетни Води

милилитражи

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Eternity Flame тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X