- 30%

Calvin Klein Eternity Flame парфем за жени

2,010.00 ден4,020.00 ден

За производот:

На почетокот на новата 2019 година, Calvin Klein го лансира новото дуо, дополнување во култната Eternity линија. Новиот Eternity Flame мирисен пар претставува „страстно изразување, симбол на посветеност, топлина и внимание.“ Eternity линијата ја слави бесконечната убавина и моќта на природните елементи. Како продолжување на најважните вредности на оваа линија, Eternity Flame дуото го доловува безвременското патување на интимноста и љубовта со додадена сензуалност и страст. Eternity Flame for Women е најавен како неочекувана мешавина од овошја и деликатни цветови контрастирани со ориентални вкусови. Израз на љубов и страст, секоја нота додава на женственост и сензуалност со цел да креира топол, заводлив финиш. Мирисот е креиран од страна на парфимерот Laurent Le Guernec.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 809 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Calvin Klein

За Жени

Парфеми

милилитражи

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Eternity Flame парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X