- 40%

Calvin Klein Eternity тоалетна вода за мажи

1,480.00 ден2,730.00 ден

Eternity For Men од Calvin Klein е освежувачки зачинет мирис за мажи. Лансиран во 1990 година и дизајниран од страна на Carlos Benaim, мирисот се отвора со ладните ноти на лаванда, мандарина, бергамот и лимон. Во срцевината на мирисот се чувствуваат нотите на коријандер, лилјан, цвет од портокал, бобинки од смрека, босилек, јасмин, жалфија, ѓурѓовденче и гераниум. Основата пак, е составена од сандалово дрво, килибар, мошус, ветивер и бразилско роза дрво.

 

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
30ml50ml100ml
Исчисти
- +
SKU: 500 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Calvin Klein

За Мажи

Тоалетни Води

милилитражи

30ml, 50ml, 100ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Eternity тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори