Calvin Klein Euphoria For Men Intense

3,920.00 ден4,970.00 ден

Calvin Klein Euphoria for Men Intense е посладок за разлика од оригиналнот Euphoria, со помалку ароматични акорди, но, сепак е нагласено ориентален и поинтензивен. Заснован e на нотите на растението мира, зачини, килибар, ветивер, лабданум и агарово дрво. Шишенцето ја следи формата на претходното издание на парфемот Euphoria, со тоа што ова е во помодерен и поелегантен дизајн, со боја на килибар. Euphoria Men Intense е креиран од страна на Carlos Benaim и Loc Dong.

 

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

Исчисти
SKU: 497 Категории: , ,