- 40%

Calvin Klein Obsessed Intense парфем за жени

1,905.00 ден3,420.00 ден

За производот:

Во 1993 година, OBSESSION CALVIN KLEIN достигна култен статус кога Kate Moss стана заштитно лице на парфемот, заедно со кампањата која ја сними нејзиниот тогашен дечко, познатиот фотограф Mario Sorrenti. Во 2017 година, нов бран фотографии од кампањата на Sorrenti и Moss за OBSESSION CALVIN KLEIN, беше објавен за лансирањето на OBSESSED CALVIN KLEIN, а денес OBSESSED INTENSE CALVIN KLEIN ја развива понатаму оваа приказна. OBSESSED INTENSE CALVIN KLEIN е подлабоко истражување на приказната за поранешна љубов и романса. Женскиот мирис претставува интерпретација на ориентална лаванда, интензивирана со течен килибар. Во горните ноти има ноти на цитрус, елеми и мандарина, додека во срцевината темјанушка, лаванда и жалфија. Основата пак е составена од  лабданум, килибар и muscenone (вид мошус). Бидејќи OBSESSED CALVIN KLEIN беше бел, OBSESSED INTENSE CALVIN KLEIN е токму спротивното,  шишенцињата се чисти, минималистички, но обоени во црна нијанса, портретирајќи ја интензивниста на мирисите, а истовремено потсетувајќи на сензуалноста на оригиналниот OBSESSESION CALVIN KLEIN.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
30ml50ml100ml
Исчисти
- +
SKU: 611 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Calvin Klein

За Жени

Парфеми

милилитражи

30ml, 50ml, 100ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Obsessed Intense парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори