Calvin Klein Women Intense парфем за жени

3,855.00 ден6,845.00 ден

За производот:

Calvin Klein Women продолжува да ја слави модерната жена со лансирањето на новиот Calvin Klein Women Intense. Создаден за жени кои се храбри во нивните одлуки и силни во нивните дела – жени кои се осмелуваат. Новиот парфем Calvin Klein Women Intense ја носи ДНК структурата на оригиналниот Calvin Klein Women, и додава уникатни ноти кои ја интензивираат структурата на џусот, развивајќи силен дрвенесто-флорален букет. Комбинацијата од пенлив портокал во горните ноти, сензуална темјанушка во срцевината, и дрвенесто сандалово дрво во основата, придонесува за интензивната раскошност на мирисот. Финалната структура е воедно живописна и динамична, со длабока сензуалност која расте и се интензивира. Џусот во проѕирното стаклено шишенце, како и надворешното пакување се замислени во нежна боја на праска, асоцирајќи топлина.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 901 Категории: ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Women Intense парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори