Calvin Klein Women тоалетна вода за жени

3,245.00 ден5,755.00 ден

За производот:

Calvin Klein ја претставува енергичната и разиграна реинтерпретација на парфемот Women, овој пат тоалетна вода која зрачи со оптимизам и самодоверба. Разиграна и самоуверена, Calvin Klein Women тоалетната вода ги слави жените преку сензуална мешавина од лимон, бел божур и амброкс, состојки кои даваат свеж, но сепак топол мирис. Уметничкото око на шишенцето, кое придонесува за воодушевувачкиот изглед на истото, ја отелотворува гледната точка на индивидуалните жени и колективот, овозможувајќи свеж пристап кон бесконечното самоизразување. Врската е овозможена, жена за жена, око за око.

Горни ноти: лимон, розов бибер, црна рибизла, малина

Срцевина: бел божур, цветови порткал, роза центифолија

Основа: кедрово дрво, амброкс, мошус

 

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
30ml50ml100ml
Исчисти
- +
SKU: 859 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Calvin Klein

За Жени

Тоалетни Води

милилитражи

30ml, 50ml, 100ml

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори