8411061869376_
212 vip black

Carolina Herrera 212 Vip Black парфем за мажи

5,410.00 ден

За производот:

212 Vip Black e aроматичен мирис за мажи, лансиран 2017 година. Креиаран е од парфимерите Carlos Benaim и Anne Flipo. Во горните ноти содржи абсент, анис и анасон. Средните ноти се лаванда додека во базните ноти се наоѓа мошус и црна ванила.

 

За брендот:

“Имам одговорност кон жената на денешнината – да се почувствува самоуверено, модерно и над сè останато, убаво.“-Carolina Herrera

Дизајнерката родена во Венецуела, Каролина Херера создаде модна империја во чиј центар е нејзинaта дизајнерска облека и универзумот на мириси. Линиите конзистентно се наградувани за нивната елеганција и женственост од самото основање во 1980 година. Долго годишната Њујорчанка редовно ги опсипува страните на жолтиот печат како една од нај елегантните и нај грациозни жени во градот. Од создавањето на компанијата во 1980 година до ден денес, таа е многукратно наградувана, меѓу другите награди доделена ѝ е наградата „Geoffrey Beene Lifetime Achievement Award” во 2008 година. Почетоците во мирисната индустрија датираат од 1988 година во која за прв пат е лансиран првиот женски парфем, за да тек во 1991 година ја лансира првата машка линија. Мирисите уште од почетокот изобилуваат со колосален карактер, исполнети се со шарм и елеганција.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 946 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

Категории на Парфеми

Основни ноти

,

Горни ноти

, ,

Ноти во срцевина

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Carolina Herrera 212 Vip Black парфем за мажи”