Collistar Anticellulite Cryo-Gel антицелулитна крема за тело

3,960.00 ден

Гел за сите типови на целулит. Формула врз база на криотерапија (ладен ефект), нуди чувство на леснотија и свежина веднаш по нанесувањето. Спој на растителна алфа-хидрокси киселина која обезбедува моментален лифтинг и ги намалува неправилностите на кожата, додека пак растението готу кола (Centella Asiatica) ја зацврстува кожата и нејзините ткива давајќи еластичност. Двете моќни активни состојки (црвен бразилски бибер и кофеин) интензивно делуваат врз масните наслаги, и тоа во 3 нивоа: не дозволуваат формирање на нови масни ќелии, делуваат врз постоечките масни ткива и ги намалуваат. Оваа богата формула е згогатена со екстракти од ананас, див костен и боровинки кои имаат дренажни својства, а во комбинација со ферментираното зелено кафе спречуваат наталожување на нови масни ткива. Ефикасната формула е дополнително збогатена со есенцијални масла кои ги ревитализираат кожните ткива. Овој производ особено се препорачува на лица со венски и капиларни проблеми. Можат да го користат и трудници во консултација со медицинско лице.

Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 8015150253468 Категорија
Сподели

Информации

Бренд

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Collistar Anticellulite Cryo-Gel антицелулитна крема за тело”