- 40%

David Beckham Follow your Instinct тоалетна вода за мажи

1,040.00 ден1,370.00 ден

За производот:

Кога живееме според нашиот инстинкт, слободни сме да излеземе од рутината и да го прифатиме неочекуваното. Овој авантуристички дух е инспирацијата за новиот лимитирана едиција од David Beckham, Follow Your Instinct. Ароматично-дрвенест, мирисот на Follow Your Instinct претставува мешавина од класични и модерни состојки со цел да се создаде интригантно мажествено искуство. Мирисот се отвора со зачинета доза на коријандер, кој е засилен од чистите ноти на алдехиди и истакнат од динамичноста на леден лимон. Во срцевината, ароматичниот флорален букет од лаванда и цветови од портокал, е контрастиран со нота на кардамом, креирајќи софистицирана сензуалност. Овој мирис еволвира во дрвенеста основа составена од ноти на ветивер, кедрово дрво и ноти на мошус, додавајќи природна сензација на рафинираната композиција. Елегантниот дизајн на пакувањето доаѓа како инспирација од оригиналниот Instinct. Чистите линии на тешкото стаклено шишенце се надополнети со џусот во бледа ќелибарна боја и метално капаче во сребрена боја, кое одлично се вклопува со дизајнот.

За брендот:

David Beckham е поранешен англиски фудбалер роден во Лондон. Тој ја започнува својата кариера на 17 годишна возраст, потпишувајќи договор со Манчестер Јунајтед, но дел од својата кариера поминува и како играч на Реал Мадрид. Тој и неговата сопруга, Victoria Beckham, се една од најпознатите двојки во светот. Покрај тоа што го освои светот со неговата сјајна 20 годишна кариера во фудбал, името на David е доста почитувано и во парфемската индустрија. Тој и неговата амбициозна сопруга имаат заеднички бизнис за создавање машки и женски парфеми, кој досега им има донесено огромно богатство и слава. David Beckham Instinct е првиот парфем за мажи кој доаѓа од овој познат пар, лансиран во 2005 година. Во портфолиото на мириси на David Beckham има 31 парфем, а најновото издание е од 2018 година.

 

На залиха
50ml90ml
Исчисти
- +
SKU: 870 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

David Beckham

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

50ml, 90ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “David Beckham Follow your Instinct тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори