- 40%

Davidoff Horizon тоалетна вода за мажи

1,500.00 ден2,910.00 ден

(1 прегледи)

Во февруари 2016 година, Davidoff го претставува својот нов машки мирис Horizon, кој ја симболизира врската помеѓу земјата и воздухот и кој црпи инспирација од силата на природата. Елементот вода, кој го одбележа култниот Cool Water, во новото издание е заменет со елементот воздух. Horizon претставува слобода, авантура и истражување. Композицијата е дрвенеста, зачинета и ароматична. Мирисот е создаден од парфумерите Olivier Pescheux и Jacques Huclier. Свежиот почеток претставува комбинација од цитрусниот карактер на грејпрфрутот и слатка мандарина, ароматичен рузмарин и свежиот ѓумбир. Свежиот кедар и зачинетото мускатно оревче, се сместени во срцевината на парфемот, заедно со пачули, црно семе од сусам и јужноамерикански бибер. Основата составена од ветивер и екстракт од какао, пружа длабочина и заводливост на мирисот.

За брендот:

Zino Davidoff групацијата претставува фамилијарен бизнис со седиште во Швајцарија, кој покрај мириси, очила, коњак и кафе, произведува и ексклузивни часовници, инструменти за пишување и кожни производи за софистицирана клиентела. Започнувајќи од дизајн, инспирација, па се до изработка, целта е да се обезбеди врвен квалитет и сигурност. Сето тоа е дел од филозофијата за перфекција на DAVIDOFF. Основач на компанијата е Zino Davidoff (1906-1994), софистициран џентлмен, визионер, бизнисмен и ентузијастички патник, кој го истражувал светот за инспирација, секогаш во потрага по супериорен квалитет. Уникатното чувство за квалитет и уметност на DAVIDOFF, е рефлектирано во секој DAVIDOFF мирис. Од лансирањето на првиот мирис во 1984 година, брендот стана еден од најкултните брендови за парфеми, вклучувајќи ги во својата колекција едни од најуспешните мириси некогаш создадени. Брендот DAVIDOFF вклучува 79 мириси во своето портфолио. Најстарото издание е лансирано во 1984 година, додека најновото во 2017 година.

Нема на залиха
125ml40ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 518 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

1 прегледи за Davidoff Horizon тоалетна вода за мажи

  1. Oliver Tashovski (одобрено)

Внеси коментар

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори