- 40%

Escada Celebrate Life парфем за жени

1,640.00 ден2,390.00 ден

За производот:

ESCADA ја слави веселата женственост со претставување на новиот Celebrate Life, ултра женствен парфем кој прави жената да се чувствува среќно, самоуверено и автентично. Celebrate Life ја надополнува Celebrate колекцијата по лансирањето на Escada Celebrate N.O.W. минатата година. Колекцијата го слави животот и убавите моменти, а новото издание е направено со цел да предизвика позитивен став и уживање во моментот. Во изборот на состојки познатиот парфумер Aurélien Guichard одбра состојки кои асоцираат на среќа и самоувереност. Нежен цветен букет кој е составен од двете најкултни состојки во женската парфумерија, роза и цвет од портокал. Овие елементи се избрани со цел да ја претстават безвременската женственост. Разнобоен овошен коктел составен од ноти на круша и личи, кои претставуваат среќа и млада личност, и последна но не и најмалку важна состојка, деликатните ноти на килибар, кои претставуваат поприродна и релаксирана интерпретација на сензуалност. Овие состојки се суптилно помешани со ноти на ванила и сандалово дрво, кои придонесуваат за топлина на мирисот.

За брендот:

Како еден од водечките светски брендови за луксузна женска облека, Escada се залага за модерна елеганција, кул гламур и сензуална женственост. Брендот е основан во 1978 година од страна на Маргарета и Волфганг Леи. Парфемите на Escada се препознатливи по нивните светли пакувања и специфична форма на шишиња. Брендот го става акцентот на младинските овошно-цветни мириси, а до сега имаат издадено над 50 мириси.

На залиха
30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 759 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Escada

За Жени

Парфеми

милилитражи

30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Escada Celebrate Life парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X