Escada Celebrate Life

2,730.00 ден3,980.00 ден

За производот:

ESCADA ја слави веселата женственост со претставување на новиот Celebrate Life, ултра женствен парфем кој прави жената да се чувствува среќно, самоуверено и автентично. Celebrate Life ја надополнува Celebrate колекцијата по лансирањето на Escada Celebrate N.O.W. минатата година. Колекцијата го слави животот и убавите моменти, а новото издание е направено со цел да предизвика позитивен став и уживање во моментот. Во изборот на состојки познатиот парфумер Aurélien Guichard одбра состојки кои асоцираат на среќа и самоувереност. Нежен цветен букет кој е составен од двете најкултни состојки во женската парфумерија, роза и цвет од портокал. Овие елементи се избрани со цел да ја претстават безвременската женственост. Разнобоен овошен коктел составен од ноти на круша и личи, кои претставуваат среќа и млада личност, и последна но не и најмалку важна состојка, деликатните ноти на килибар, кои претставуваат поприродна и релаксирана интерпретација на сензуалност. Овие состојки се суптилно помешани со ноти на ванила и сандалово дрво, кои придонесуваат за топлина на мирисот.

 

За брендот:

Како еден од водечките светски брендови за луксузна женска облека, Escada се залага за модерна елеганција, кул гламур и сензуална женственост. Брендот е основан во 1978 година од страна на Маргарета и Волфганг Леи. Парфемите на Escada се препознатливи по нивните светли пакувања и специфична форма на шишиња. Брендот го става акцентот на младинските овошно-цветни мириси, а до сега имаат издадено над 50 мириси.

Исчисти
SKU: 759 Категории: ,