Giorgio Armani Acqua Di Gio Absolu парфем за мажи

3,770.00 ден7,550.00 ден

Acqua Di Gio Absolu  ја претставува сензуалната врска помеѓу мажот и природата, која всушност ја претставува силата на комбинацијата на текстура на дрво и силата на водата.  Новиот мирис ги нагласува нотите на водата и нејзината главна улога во природните процеси, односно акцентот на длабочината, силата и интензитетот. Со спојување на овие два елемнта, Giorgio Armani ни ја открива тајната на безвременската межевност која се темели на длабока свесност. Acqua Di Gio Absolu  го претставува мажот кој претпочита мудрост и свеснот, а истовремено знае да ужива во елеганцијата на префинет луксуз. За Acqua Di Gio Absolu  користен е исклучително пачули од Gvatemalа, во облик на цврста маса. Чистиот пачули е еден од вистинските скапоцености на природата . Мирисот на неговите ливчиња ги прикажува неговате модерни препознатливи ноти со иста јачина, сила и длабина како и дрвенестите ноти. Оваа природна состојка совршено се вклопува во спојот на древенсти ноти и водени ноти кои ја претставуваат свежината на Acqua Di Gio Absolu.

На залиха
125ml40ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 752 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Парфеми

милилитража

125ml, 40ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Acqua Di Gio Absolu парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори