1-gift
2
3
4
5
6

Giorgio Armani Armani Code Absolu Gold парфем за мажи

5,120.00 ден6,760.00 ден

Во својата популарна Armani Code колекција, Giorgio Armani ја вклучува и најновата лимитирана едиција како ориентална интерпретација на оригиналнот, како привлечна и софистицирана креација основана на ноти од тонка грав, зачинети со шафран и обвиени од привлечниот ирис. Најновата верзија, Armani Code Absolu Gold, доаѓа во златно шишенце наследувајќи го обликот на мажествениот Armani Code Absolu, лансиран во 2019-тата година. Како заштитно лице на оваа едиција, повторно го гледаме Ryan Reynolds. Композицијата се отвора со ноти на зелено јаболко и сочни мандарини, додека во срцевината доминира шафранот со својата уникатна, остра и зачинета арома, искомбинирана со магнетски привлечниот цвет ирис. Култната основа составена од ноти на тонка грав, е украсена со бензоин резиноид со цел да се создаде исклучително богато и привлечно мирисно искуство, додека кедровото дрво и екстрактот од гвајакум, овозможуваат модерен ефект. Композицијата е креирана од страна на парфимерот Antoine Maisondieu.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци

🎁 ПОДАРОК
Подарок со секоја купена голема или средна милилитража машки парфем на Armani од линијата “Code” следува Armani code Shower gel 75ml


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1008 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Промоции

Категории на Парфеми

Основни ноти

Горни ноти

Ноти во срцевина

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Giorgio Armani Armani Code Absolu Gold парфем за мажи”