Giorgio Armani Code Profumo парфем за мажи

3,420.00 ден6,500.00 ден

Armani Code PROFUMO зрачи силна, вистинска машкост. Суптилната величественост на овој волшебен парфем дава неодолива атракција. Светлината се прелива од транспарентна до бисерна, од темнината на ноќта до сјаен килибар. Заводлива, моќна и храбра, класичната базна белешка на тонка грав ја зголемува сензуалната спогодба од килибар и дрвенести ноти од пепел дивузе. Луксузот на главните белешки е брилијантен. Мирисот се отвора на белешки на зелена мандарина во комбинација со свежо зелено јаболко и кардамом. Тие се придружени со ароматични ноти на лаванда и есенција на морско оревче, збогатено со свежа и блескава портокалова боја во срцето на парфемот. Апсолут зрното грав во комбинација со тутунот нежно ги обвиткува дрвенести акорди со допир на килибар. Богатите белешки од кожа со пепел дивузе се помешани во комбинација со слатка пралина. Спојувањето на мирисот со кожата е речиси необјасниво.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
110ml30ml60ml
Исчисти
- +
SKU: 239 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Парфеми

милилитража

110ml, 30ml, 60ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Code Profumo парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори