- 30%

Giorgio Armani Eau De Cedre тоалетна вода за мажи

3,020.00 ден5,930.00 ден

Eau De Cedre е дрвенесто зачинет мирис за мажи од брендот Giorgio Armani. Во горните ноти се чувствува мирисот на бергамот и мандарина, во срцевината мирисот на ѓумбир и пачули и базните ноти се ветивер, кардамон и жалфија.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
100ml50ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

100ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Eau De Cedre тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори