-36%
ocean-di-gioia
Ocean di Gioia (1)

Giorgio Armani Ocean di Gioia парфем за жени

2,200.00 ден4,060.00 ден

Ocean di Gioia, женскиот парфем на Giorgio Armani, е симбол на оживувачката и повеќестрана сина пространост.

Со воведното дуо на сочни и крцкави елементи на круша и цитрус, Ocean di Gioia се отвара со бран на енергија. Во срцевината, кристалниот и цветен букет на водениот јасмин, ливадскиот крин и розата креираат модерни, оживувачки солено – воденкасти сензации. Впечатливата трага на дрвенестите ноти од сандалово дрво и мошусот кои создаваат зависност, додаваат структура за природна проекција.

Со заоблените линии инспирирани од формите во природата, чистиот и органски дизајн на шишенцето е модерно пресликување на визијата на Giorgio Armani за есенцијална елеганција, која се однесува на потрагата по современа и автентична женственост што е негова инспирација.

Ocean di Gioia е креиран за жена која го сака животот, природна и импресивна, која е во хармонија со себеси.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1084 Категории ,
Сподели

Информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Категории на Парфеми

Основни ноти

,

Горни ноти

,

Ноти во срцевина

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Giorgio Armani Ocean di Gioia парфем за жени”