Giorgio Armani Si тоалетна вода за жени

4,490.00 ден6,370.00 ден

Луксузна, а едноставна тоалетната вода на Si ги содржи само најосновните состојки. Сјајниот овошен Chypre е сочинет од совршено складни контрасти-акорди на шербет од црна рибизла и круша засилени со ноти на мошус. Дополнителна димензија на мирисот донираат цитрусните ноти од Италијански бергамот и мандарина, а во срцето се букет рози од Прованса.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За жени

Тоалетни Води

милилитража

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Si тоалетна вода за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори