Giorgio Armani SI Fiori парфем за жени

3,900.00 ден7,730.00 ден

Создаден од парфимерот Julie Massé (MANE), новиот Sì Fiori Eau de Parfum ја реинтерпретира класичната тема ” Sì Eau de Parfum Chypre ” со Нероли, зависниот медитерански бел цвет кој изразува цутна димензија, за поотворено, побогато искуство.
Во горните ноти се прелеваат состојки на пенливо зелена мандарина и енергична црна рибизла, која е добро позната состојка во секој мирис на Sí , а пак во долните ноти се прелеваат состојки од ванила и бел мошус, каде Sí Fiori има благодет во кој главна сосотојка е цветот од кој зема инспирација.
Со Sí Fiori Eau de Parfum, Giorgio Armani дефинира што значи цвет во однос на женственоста, смелоста и силата. Секоја интерпретација на Sì е создадена во совршена хармонија и врз основа на огромна аспирација на денешната жена.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 868 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За жени

Парфеми

милилитража

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani SI Fiori парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори