Giorgio Armani Sky Di Gioia парфем за жени

3,330.00 ден6,140.00 ден

За производот:

Sky di Gioia е несовладливо искуство пренесено преку визијата на убавината, која успокојува и создава чувство на среќа… слика која никогаш не бледее; приказ на изгрејсонце кое свети со розова боја над морето. Исто така е и порака за надеж: почетокот на секој ден носи бескрајно нови можности, и секоја зора е ветување за оптимизам.

Парфумерот Marie Salamagne (од комапнијата Firmenich) го отслика небото во нежни нијанси употребувајќи техники да ја направи свежата роса од розата центифолијана  срцето на Sky di Gioia. Потоа тоа го надополни со блескава комбинација од овошни ноти: свеж, сочен цвет од личи во склад со крцкава зелена круша, двата мириси како еден, како сончев зрак. Кадифестата луксузност на божурот го прекрива мирисот на розата со капки на свеж, суптилно солен Transluzone. Нежна, милувачка, розата центифолија е додадена во традиционалниот стил со цел да даде уште поголема суптилност. Како резултат, цветот открива страна која е деликатна и кревка како пупка од роза. На крај, белиот мошус Helvétolide го додава својот акцент

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесетите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 473 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Sky Di Gioia парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори