- 40%

Gucci Bloom Nettare Di Fiori парфем за жени

2,685.00 ден8,060.00 ден

За производот:

Gucci го најавува третиот по ред мирис од Gucci Bloom колекцијата – Gucci Bloom Nettare di Fiori. Овој нов мирис го претставува помрачниот и посензуалниот карактер на Gucci Bloom жената и го слави интимниот и автентичниот дел од нејзината личност. Композицијата на овој мирис е поенигматична и подрвенеста во однос на претходните. Претежно цветен, мирисот пренесува подлабоко чувство на женственост во една подрвенеста, сензуална мешавина со ѓумбир и роза во горните ноти, и нежни енигматични ноти во основата составена од пачули, мошус и османтус. Доловувајќи ја неговата поинтензивна суштина, нова црна нијанса на ексцентричниот флорален принт Herbarium ја краси кутијата на новиот Gucci Bloom Nettare di Fiori. Принтот исто така се појавува и на бледо-розовото шишенце, каде е впишано и името на брендот.

За брендот:

Брендот Gucci бил основан во 1921 година од страна на Guccio Gucci. Инспириран од патниците и нивниот багаж кој го носеле со себе и нивниот престој во Хотел Савој, местото каде што работел Guccio Gucci, тој се враќа во Фиренца со идеја да внесе елеганција во патничкиот багаж на богатите луѓе. Патничките торби биле изработувани од висококвалитетна кожаидо почетокот на шеесетите години производите на Gucci биле познати во целиот свет. Првиот мирис на Gucci бил претставен во  1974 година а до денес овој бренд има лансирано над 50 различни мириси.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 769 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Gucci

За Жени

Парфеми

милилитражи

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Gucci Bloom Nettare Di Fiori парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X