TERREPARFUM_ALT10
13026340105-8-700

Hermes Terre D`Hermes парфем за мажи

7,035.00 ден11,510.00 ден

За производот:

Terre d’hermes e eлегантен мирис кој се заснова на хармонија од ноти на воздух и земја. Во него е вклучено класичното машко трио: цитрус, дрво и мошус. Основните ноти се: грејпфрут, портокал, кремен, бибер, розов бибер, пеларгонија, пачули, кедрово дрво, ветивер и бензоин. Создаден е во 2006 година од парфимерот Jean-Claude Ellena.

За брендот:

HERMES е модна марка која е основана во 1837 година од Thierry Hermes. Во почетоците од основањето била фокусирана на изработка на опрема за коњи а подоцна се развива во компанија која произведува кожни чанти, марами, модни додатоци и парфеми. Првиот парфем произведен од оваа куќа е во 1961 година од Jean-Rene Guerrand.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 951 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Категории на Парфеми

Основни ноти

, , ,

Горни ноти

,

Ноти во срцевина

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Hermes Terre D`Hermes парфем за мажи”