- 40%

Hugo Woman Extreme парфем за жени

1,890.00 ден3,500.00 ден

(1 прегледи)

HUGO WOMAN Extreme е ново продолжение на HUGO WOMAN мирисот. На класичниот концентриран парфем е додадена свежина во срцевината. Неодоливата овошна и авантуристичка свежина лежи во срцето на мирисот. Како што се отвора мирисот така се интензивира моќниот јасмин и белиот цвет кои се во срцевината комбинирани со освежувачки црн чај. Како цвет во цут неговата природна убавина открива максимален импакт. Ориенталниот цвет кој е додаден за сензуалност во мирисот дава софистицираност и вибрирачка убавина во комбинација со другите состојки.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени, а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

На залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 241 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

1 прегледи за Hugo Woman Extreme парфем за жени

  1. stefani angelovska (одобрено)

Внеси коментар

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for: