- 40%

Hugo Iced тоалетна вода за мажи

4,910.00 ден 2,950.00 ден

Hugo Boss ни го претставува новиот машки парфем на Hugo линиите во Јануари 2017 година. Новиот Hugo Iced е освежувачко ароматичен – древенаст мирис кој ни носи бран на ледена свежина и енергија, наменета за модерниот и урбан маж. Во горните ноти преовладува замрзнато нане, кое е и слатко и свежо, што доведува до тоа да во срцевината доминираат нотите на див чај.
Базата ја зацврстуваат древни и зелени ноти на индиски ветивер.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

На залиха
125ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 412 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

Hugo

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

125ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Hugo Iced тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори