- 40%

James Bond 007 Women II парфем за жени

990.00 ден1,780.00 ден

Софистицираниот мирис се отвора со изливите на зачинет розев бибер, балансирани од кадифените ноти на розевата фрезија и во комбинација со пенливата кралска малина. Нотите кои потсетуваат на луксузниот Pink Champagne, го прикажуваат вистинскиот дух на освојувачки убавата, но сепак моќна Bond жена. Познатиот овошен карактер на капината е комбиниран со цветниот букет составен од Сончева Гарденија и Пинк Олеандер и обвиен е во прекрасната Црна Бакара Роза. Богатита сува основа која е главен фактор при секој ориентален потпис е водена од нотите на Ванила и Свила истакнати со нотите од елегантните допири на кедарово дрво и кожа.

За брендот:

Парфемите на Џемс Бонд се произведуваат од страна на Eon Productions, додека сопственик на лиценцата е Procter & Gamble. Eon Productions е релативно нов производител кој со производство на Џемс Бонд парфемите почна во 2012 година и досега има произведено шест парфеми.

На залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “James Bond 007 Women II парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for: