Kerastase 8H Magic ноќен серум

2,050.00 ден

Серум за коса кој делува во текот на ноќта, ја негува и го поттикнува растот кај секој тип на сува коса. Во текот на ноќта косата ги апсорбира и складира сите хранливи состојки. Формулата е збогатена со екстракт од корен од Ирис и микс од 5 витамини вклучувајќи витамин Е. Серумот длабоко навлегува во влакното дејствувајќи 8 часа во кој период се случува максимална апсорпција постигнувајќи балансирано ниво на потхранување на косата. Кремастата текстура е погодна за сите типови на коса: кај тенката коса овозможува полесно расчешлување, додека пак кај нормалната коса полесно обликување и подобрена текстура. Серумот се нанесува навечер кога косата прогресивно ги апсорбира хранливите состојки кои ги има формулата, складирајќи ги за периодите во кои ќе бидат потребни. Овој кремаст млечен-гел брзо се соединува и апсорбира во косата. Следното утро косата е негувана и визуелно помека, лесна за обликување, со сатенски мек финиш.

КАКО СЕ КОРИСТИ: користи 2 до 4 испумпувања, во зависност од должината и густината на косата. Нанеси по должината кон краевите. За користење врз мокра коса, секогаш просуши ја косата со пешкир пред нанесување на серумот. Не се одмива. Повтори ја постапката на сува коса доколку е потребно при обликување.

Нема на залиха

Добијте Email кога производот ќе биде на залиха

SKU: 3474636721832 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Nutrive

Новитети и Промоции

Ново

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kerastase 8H Magic ноќен серум”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори