- 30%

Lacoste L’Homme Intense тоалетна вода за мажи

2,660.00 ден4,310.00 ден

За производот:

Новиот мажествен мирис кој ни доаѓа од Lacoste – Lacoste L’Homme Intense, е лансиран во август 2018 година и доаѓа како поинтензивна и подлабока верзија на оригиналниот Lacoste L’Homme од 2017 година, креиран од страна на парфимерот Michael Girard. Оваа парфемска линија на Lacoste го доловува и прикажува препознатливиот стил на Lacoste мажот, вметнувајќи го препознатливиот крокодил како украс на шишенцето, амблемот на брендот. Горните ноти на оваа поинтензивна верзија содржат рабарбара, дуња, мандарина и портокал. Срцевината е составена од ѓумбир, бибер, јасмин и бадем, додека основата ја градат ноти на кедрово дрво, Akigala дрво, килибар, мошус, ванила и циприол. Овој пат шишенцето е непроѕирно и е обоено во темно сина боја, украсено со логото на брендот во сребрена боја.

За брендот:

Брендот го носи името по неговиот основач, Rene Lacoste. Тој своевремено бил тенисер, освојувајќи бројни титули вклучувајќи Олимписки медал и 7 Грен Слем шампионати. Неговата страст кон тенисот била огромна. Во 1933 година Rene Lacoste ја создава популарната поло маичка позната како L.12.12, каде што L е кратенка за Lacoste, 1 е референца за најдобриот материјал – ,,petit pique”, 2 го претставува бројот на кратки ракави и 12 е бројот на прво произведените прототип маички пред финалното производство. Денес овие поло маички се најпрепознатливи, а на нив им се приклучија и мирисните линии од Lacoste – заедно сочинувајќи ја L.12.12 колекцијата.

На залиха
100ml50ml150ml
Исчисти
- +
SKU: 768 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Lacoste

За Мажи

Тоалетни Води

милилитражи

100ml, 50ml, 150ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lacoste L’Homme Intense тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X