Lancôme La Nuit Tresor A La Folie

3,860.00 ден6,310.00 ден

МИРИС ПРОТКАЕН СО СЕНЗУЛАНА БЕЛИНА

Во новиот парфем La Nuit Tresor A La Folie креиран од Christophe Raynaud, Amandine Marie и Honorine Blanc блескавата роза ја рефлектира сензуалноста на лудилото. Овој парфем го одбележуваат богатите и страсни гурмански  акорди на  вкусен еликсир на ванила. Надарен цвет како бледо црвен дијамант кој се предава на шармот на еден прекрасен пијалок од ванила “Бурбон”. Тие формираат атрактивно дуо на опојни дрвенести ноти, возбудлив килибар и кадифен мошус.

Горните ноти како одраз на треперење на желба
Отворањето на парфемот е едноставно волшебно! Пикантниот акорд на розов бибер пренесува блескави, светкави вибрации кои ја нагласуваат ведрината на бергамот и сочната свежина на круша и црна рибизла.


Срцевината како инкарнација на експлозивната страст

Розата од Дамаск е обвиена во интензивната, луксузна срцевина на јасмин и ливчиња од божир. Страстниот темперамент на розата и физичка атрактивност се нагласени до максимум, па сè до кадифената текстура на нејзините црвени ливчиња. Белиот раскошен јасмин во комбинација со етерични, игриви ноти на божур создаваат фасцинантен цветен момент што копнее по желба.

Долните ноти како одраз на неодолива сензуалност
Дури и мирисот на овој мирис е желба. Акордот на ванила еликсир е негова најголема тајна која предизвикува слатка вртоглавица, моќна и преоптоварена со неодолив хедонизам. Природните екстракти од ванила, ванила Бурбон, бензоин и тонка зрно се збогатени со пачули и ноти од светло дрво кои го претставуваат волшебниот мирисен потпис.

На залиха
Исчисти
- +
SKU: 605 Категории: ,

Доплонителни информации

милилитража

30ml, 50ml, 75ml

Рецензии

There are no reviews yet.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lancôme La Nuit Tresor A La Folie”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X