Lancôme La Nuit Tresor Mus Diamant парфем за жени

3,940.00 ден7,840.00 ден

La Nuit Trésor Musc Diamant е ориентално-цветна композиција каде овошјето, цвеќето и слатките ноти  се обвиени со бел мошус. Парфимерите Amandine Marie, Christophe Raynaud и Honorine Blanc го креираа како светол и сензуален парфем кој од почеток до крај ќе ја претстваува големата доза на мошус, а потоа и приказната за страствена ноќ и љубов. Во своите горни ноти се прелеваат малина, лист од љубичица и бел мошус. Во срцевината роза од Дамаск, фрезија, јасмин и бел мошус, а пак во базата повторно бел мошус, сандаловина, бадем, пачули и ванила.

На залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 855 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Lancome

За Жени

Парфеми

милилитражи

30ml, 50ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lancôme La Nuit Tresor Mus Diamant парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори