Lancôme La Vie Est Belle L`Eclat De Parfum парфем за жени

4,340.00 ден6,860.00 ден

La vie est belle L’Éclat Eau de Parfum изненадува со цветна свежина – станува збор за раскошен букет од цитрусни, гурмански и крајно опивни ноти! Неодоливата композиција е прелеана со комплексни аспекти на цвет од портокал и карактеристични билки од топли поднебја кои ги будат сетилата со својата раскошна свежина.

Апсолут на цветот од портокал од лабораторијата “Monique Rémy (LMR)”, еден од најпознатите мирисни добавувачи на суровини, му дава блескава основа. Збогатен со есенцијални масла од роза и јасмин, мирисот се отвора во продорни цветни нијанси освежен со софистициран бергамот и разиграна мандарина, која е убаво заоблена со акорд на фрезија со деликатни акценти на цветни ливчиња.

Базата е проткаена со препознатливиот гурмански мирис на La vie est belle, повторно интерпретиран од Dominique Ropion со користење на LMR екстракт од ванилин мов добиен со екстракт на јаглерод диоксид, амброксан и сандалово дрво.

Нема на залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 581 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lancôme La Vie Est Belle L`Eclat De Parfum парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори