Lancôme La Vie Est Belle L`Eclat тоалетна вода за жени

6,560.00 ден

НОВА ЗВЕЕЗДА: СОЛАРЕН НЕРОЛИ
Најдобрите парфимерии Dominique Ropion и Anne Flipo се одговорни за креирање на најновата мирисна дефиниција за среќа и радост – тоалетната вода L’Éclat.
Новото поглавје за среќа истражува уште еден миризлив аспект на портокалово дрво – нероли.
Остри горни ноти
Мирисот започнува со експлозија на пенливи, силни ноти на  “hesperidija”, мандарина, грејпфрут и бергамот сп зголемена доза на розов бибер обвиен во елегнатен акорд на чај.

Соларна срцевина

Оригиналниот букет од мирисот L’Éсlat, претставува комбинација од ирис и цвет од портокал, кои се обвиени со блескавата нота на концентрат од нероли. На овој начин елегантно ги нагласува најновите и најсветли аспекти на цветот од портокал.

Мирис, пријатен како втора кожа
Основните белешки на ирис и пачули се освежуваат со нови, меки и мазни акорди на мошус и амброксан, создавајќи впечатлива и ненаметлива мешавина – едноставно како втора кожа.

На залиха
100ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 606 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Lancome

За жени

Тоалетни Води

милилитража

100ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lancôme La Vie Est Belle L`Eclat тоалетна вода за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори