Issey Miyake L`Eau D`Issey парфем за жени

2,980.00 ден5,830.00 ден

Парфимираната вода е второто издание на тоалетната вода чие создавање е во 1992 година. Овој пат поминати се дури 14 години до лансирањето на парфимираната вода која повторно ќе ви ги освои сите сетила. Мирисот е цветно-акватичен и на почетокот се чувствуваат ноти на лотус, фрезија и роза. Срцевината се состои од османтус и крин, додека пак во базата се чувствуваат сандаловото дрво, кедарот и амбретот кој зад себе ја остава мошусовата трага.

За брендот:

Како и многу модни дизајнери во мирисниот универзум и Issey Miyake зема учество. Неговата прва линија, светлината на водено-цветниот L’eau d’Issey за жени, лансиран во 1992 година. Називот L’eau d’Issey (англиски: Issey’s water) е всушност игра на зборови. Амбалажата дизајнирана која тој самиот ја дизајнирал, била креирана врз основа на погледот на полна месечина зад Ајфеловата кула од неговиот апартман во Париз. Мирисот го следи L’eau d’Issey Pour Homme во 1994 година кој стана заштитен знак за парфемите на Issey Miyake креирани за посилниот пол. Интересно за креаторот е фактот што од 2007 година тој е првиот со идејата за лансирање на женски лимитирани линии и тоа само еднаш во годината. Она што е специфично што во секоја креација тој поканува „гостин креатор“ кој ќе остави свој впечаток и допринос во создавањето на парфемот.

На залиха
25ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 366 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Issey Miyake L`Eau D`Issey парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for: