Issey Miyake L`Eau D`Issey Fraiche тоалетна вода за мажи

3,500.00 ден5,050.00 ден

Koмпозицијата е свежа и лесна, од прв впечаток се забележува дека истата е полна со енергија и динамика. Цитрусно акватичната и дрвенеста композиција е потпишана од креаторот Cristophe Raynaud. Енергијата на грејпфрутот ја среќава моќта на белото пачули. Во топ нотите се вбројуваат грејпфрутот, бергамот, рузмарин и нане. Мајска роза и розев бибер ја формираат срцевината на парфемот која е положена на дрвенеста база од бел пачули и мошус. Амбалажата ја има задржано едноставноста на дизајнот, чисто стакло кое го симболизира водопадот.

За брендот:

Како и многу модни дизајнери во мирисниот универзум и Issey Miyake зема учество. Неговата прва линија, светлината на водено-цветниот L’eau d’Issey за жени, лансиран во 1992 година. Називот L’eau d’Issey (англиски: Issey’s water) е всушност игра на зборови. Амбалажата дизајнирана која тој самиот ја дизајнирал, била креирана врз основа на погледот на полна месечина зад Ајфеловата кула од неговиот апартман во Париз. Мирисот го следи L’eau d’Issey Pour Homme во 1994 година кој стана заштитен знак за парфемите на Issey Miyake креирани за посилниот пол. Интересно за креаторот е фактот што од 2007 година тој е првиот со идејата за лансирање на женски лимитирани линии и тоа само еднаш во годината. Она што е специфично што во секоја креација тој поканува „гостин креатор“ кој ќе остави свој впечаток и допринос во создавањето на парфемот.

Нема на залиха
125ml75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Issey Miyake L`Eau D`Issey Fraiche тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори