Issey Miyake L`Eau D`Issey Intense тоалетна вода за мажи

3,260.00 ден4,650.00 ден

Intense е новата линија лансирана во 2007 година, со дрвенеста композиција, креирана од Jacques Cavallier. Нотите во почетокот носат бранови на сласт и свежина од мандарина, бергамот, јузу и портокал. Срцевината креира ритам сини бои на лотосов цвет, кампфор, кардамом, цимет и шафран, заедно со морски орев, додека пак базата финишира со композиција на тонови од амбер, бензоин и папирус. Амбалажата е соодветна на мирисот, со темно сиви нијанси на асфалт дава импресија на единство од вода и бетон.

За брендот:

Како и многу модни дизајнери во мирисниот универзум и Issey Miyake зема учество. Неговата прва линија, светлината на водено-цветниот L’eau d’Issey за жени, лансиран во 1992 година. Називот L’eau d’Issey (англиски: Issey’s water) е всушност игра на зборови. Амбалажата дизајнирана која тој самиот ја дизајнирал, била креирана врз основа на погледот на полна месечина зад Ајфеловата кула од неговиот апартман во Париз. Мирисот го следи L’eau d’Issey Pour Homme во 1994 година кој стана заштитен знак за парфемите на Issey Miyake креирани за посилниот пол. Интересно за креаторот е фактот што од 2007 година тој е првиот со идејата за лансирање на женски лимитирани линии и тоа само еднаш во годината. Она што е специфично што во секоја креација тој поканува „гостин креатор“ кој ќе остави свој впечаток и допринос во создавањето на парфемот.

На залиха
125ml75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Issey Miyake L`Eau D`Issey Intense тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори