Issey Miyake L`Eau D`Issey тоалетна вода за мажи

3,420.00 ден

Miyake многу необично ги употребува ретките материјали со цел да креира парфем кој побудува чувство на безвременост, слобода и спокој. Првата машка линија L’Eau d’Issey е креирана како универзална тоалетна вода за мажи во секоја пригода. Дрвенесто воден мирис со цитрусни тонови на јузу во почетокот, заедно со бергамот, лимон и терагон. Срцевината е зачинета и дрвенеста, морски орев и воден крин се возбудувачки и неочекувани мириси на оваа композиција. Нотата во базата го носи дрвенестиот мирис и дава острина, овозможена е од тутун, сандалово дрво, кедар, ветивер и мошус.

За брендот:

Како и многу модни дизајнери во мирисниот универзум и Issey Miyake зема учество. Неговата прва линија, светлината на водено-цветниот L’eau d’Issey за жени, лансиран во 1992 година. Називот L’eau d’Issey (англиски: Issey’s water) е всушност игра на зборови. Амбалажата дизајнирана која тој самиот ја дизајнирал, била креирана врз основа на погледот на полна месечина зад Ајфеловата кула од неговиот апартман во Париз. Мирисот го следи L’eau d’Issey Pour Homme во 1994 година кој стана заштитен знак за парфемите на Issey Miyake креирани за посилниот пол. Интересно за креаторот е фактот што од 2007 година тој е првиот со идејата за лансирање на женски лимитирани линии и тоа само еднаш во годината. Она што е специфично што во секоја креација тој поканува „гостин креатор“ кој ќе остави свој впечаток и допринос во создавањето на парфемот.

На залиха
75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Issey Miyake L`Eau D`Issey тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

  •  
    ПОДАРОК
    Boss Bottled тоалетна вода за мажи
    3,425.00 ден5,645.00 ден
  • Gucci Guilty тоалетна вода за мажи
    4,335.00 ден5,690.00 ден

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори