20
20
MF_Foundation_Facefinity3in1_50
MF_Foundation_Facefinity3in1_55
MF_Foundation_Facefinity3in1_60-1
MF_Foundation_Facefinity3in1_75-1
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Max Factor Facefinity All Day Flawless пудра

( 9 )

3 во 1 Течна пудра која содржи база и коректор.

Постигнете совршен изглед на вашето лице користејќи ја Facefinity All Day Flawless 3 во 1 течната пудра која содржи основа за хидратација на кожата и дава цврста подлога за да издржи пудрата во текот на целиот ден. Пудрата содржи и коректор за прекривање и корекција.

За брендот:

За време на златната Холивудска доба само едно име се поврзувало со гламурот, филмското платно и изгледот на ѕвездите – Г-дин Макс Фактор. Тој бил визионер во шминкањето и творец на периките, но исто така и творец на најпознатите изгледи на Холивудските икони Ава Гарднер, Џин Харлоу и Марлен Дитрих. Тој веруваше дека гламурот го поседуваат сите.

Како се користи:

Врз кремата за лице нанесете ја пудрата со прсти, сунѓерче или четка за течна пудра.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 214 Категории , , Tags: ,
Сподели

Информации

Шминки Категории

Бренд

Шминка

нијанса

, , , , , ,

9 прегледи за Max Factor Facefinity All Day Flawless пудра

 1. (verified owner) (verified owner)

 2. (verified owner) (verified owner)

 3. (verified owner) (verified owner)

 4. (verified owner) (verified owner)

 5. (verified owner) (verified owner)

 6. (verified owner) (verified owner)

 7. (verified owner) (verified owner)

 8. (verified owner) (verified owner)

 9. (verified owner) (verified owner)

  prekrasna

Впиши преглед