-41%
Mexx_pure_Man_EDT_50ml_Out-1
737052682747_Mexx_Pure Man_EDT_50ml_InOut

Mexx Pure тоалетна вода за мажи

700.00 ден1,000.00 ден

Бран од свежина, енергија и автентични ноти ги карактеризираат двете Mexx Pure изданија. Машкиот мирис Mexx Pure for Him во високите ноти поклонува ладни и лути зачински акорди од кардамом и бибер. Срцевината воведува ароматичен микс од листови од домат и водена арома кои водат до топлата и сензуална база создадена од дрво и мов.

За брендот:

Mexx е ланец за модна облека и галантерија со седиште во Холандија. Основан е во 1980 година. Првиот парфем Mexx Woman е направен во 1996, кој подоцна е заменет од новиот Mexx Woman кој е лансиран заедно со машката варијанта во 2000-та година. Mexx досега има издадено повеќе од 40 парфеми, а сите те се направени со помош на парфимерите Бено Лопуз и Натали Лорсон.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mexx Pure тоалетна вода за мажи”