-41%
MEXX_Whenever_Wherever_M_EDT_VAP1
3614228222198_MEXX_Whenever_Wherever_M_AS_SPRAY_50ML_PI_2
613119_opt
613120_opt
613121_opt
613122_opt
614499
614500

Mexx Whenever Wherever тоалетна вода за мажи

700.00 ден990.00 ден

За производот:

Со денешниот динамичен и зафатен начин на живот, младите професионалци се стремат кон едноставност. Инспирирани од нивната желба за некомплицирано живеење, Mexx ни ја претставува новата линија Whenever Wherever, ново лежерно мирисно дуо, одлично за преку ден, секој ден, без разлика на пригодата.  Мирисот за него е супер свеж, ароматично-цитрусен мирис кој се отвора со возбудливи ноти на лимон и грејпфрут, кои носат освежувачка сензација. Во срцевината, освежителните акватични ноти креираат чист мирис. Овие ноти се надополнети со дрвенести ноти на ветивер и ноти на пачули, кои даваат топлина и длабочина на мажествената композиција. Whenever Wherever линијата е претставена во едноставни, но сепак стилски шишенца со квадратна форма и со смело правоаголно капаче. Машкото шишенце е исполнето со бледо син џус и украсен со впечатлива сино-жолта етикета, додека пакувањето е во темно сина боја, финиширана со карактеристичното Mexx лого во црна боја.

За брендот:

Mexx е ланец за модна облека и галантерија со седиште во Холандија. Основан е во 1980 година. Првиот парфем Mexx Woman е направен во 1996, кој подоцна е заменет од новиот Mexx Woman кој е лансиран заедно со машката варијанта во 2000-та година. Mexx досега има издадено повеќе од 40 парфеми, а сите те се направени со помош на парфимерите Бено Лопуз и Натали Лорсон.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 891 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Mexx Whenever Wherever тоалетна вода за мажи”