- 30%

Roberto Cavalli Uomo Silver Essence тоалетна вода за мажи

2,110.00 ден2,745.00 ден

Roberto Cavalli Uomo Silver Essence претставува модерен и блескав поглед во Roberto Cavalli Uomo универзумот. Композицијата е опишана како ароматична ориентално-дрвенеста, потпишана од парфумерот Christophe Raynaud, кој сакал да создаде “вибрантен и навлекувачки“ мирис, кој ја доловува безвременската италијанска елеганција.

Горни ноти: кардамом, ѓумбир, лист од љубичица

Срцевина: корен од ирис, лаванда, гераниум

Основа: ветивер, мов од даб, пачули, тонка грав

Новото шишенце го задржува обликот и естетиката на оригиналната едиција, но овој пат истото е обоено во сребрена нијанса. Заштитното лице на рекламната кампања е Félix Guesnouin.

За брендот:

Roberto Cavalli е италијански моден дизајнер, познат по дизајнираната секси облека и анималистички принтови. Роден во 1940 година со уметнички корени, Cavalli студира уметност, поточно текстилно печатење, вештина која ќе се покаже како многу вредна во неговата идна модна кариера. Cavalli разива специјална техника за печатење на кожа, создавајќи уникатни дизајни. Неговите иновации во принтот на кожа го привлекуваат вниманието во модниот свет, па во 1970 година во Париз ја претставува својата прва колекција подготвена за носење. До 1972 година, го отвора и својот прв бутик во Сен Тропе, каде Брижит Бардо му помага во популаризирање на неговата облека. Денес, брендот се продава во повеќе од 50 држави низ светот. Cavalli нуди машка облека, долна облека, додатоци, вотка и парфеми. Првиот парфем, Roberto Cavalli for Women е лансиран во 2002 година. Дизајнерот Roberto Cavalli има 38 парфеми во својата колекција. Најраното издание е лансирано во 2002 година, а најновото во 2017.

Нема на залиха
40ml60ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Roberto Cavalli Uomo Silver Essence тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори