- 40%

Bourjois Rouge Edition Fabuleux

600.00 ден 360.00 ден

За производот :

Bourjois ви овозможува кадифест финиш со интензивна боја, удобност и мекост со новиот кармин: Rouge Fabuleux. Маслото од марула е преработено во формула која ја навлажнува кожата на усните се до 12 часа.  Бојата е долготрајна и карактеристична за брендот.

 

За брендот:

Bourjois  е француска козметика, која во моментов е сопственост на Американската група КОТИ. Bourjois  создава шминки, парфеми и производи за нега на лице. Произодите на брендот се продаваат на повеќе од 23.000 продажни места, во повеќе од 50 земји низ светот. Брендот е роден во Франција- Париз  во 1862 година, од страна на Џозеф Алберт Понсин. 150 години подоцна , брендот продолжува да работи на иновации, произведувајќи корисни и достапни производи се со цел да ги задоволи сите потреби на модерната жена.

Првиот производ кој Алберт го создал бил избелувач за лице кој им помагал на актерите, пејачите да го добијат посакуваниот изглед на сцената. Започнал со создавање на производи за јавните личности. Создавал шминки, но исто така и парфеми.Повеќе од 100 години, брендот е под закрила на Chanel групацијата.

На залиха
нијанса
01
02
03
06
07
09
10
11

Исчисти
- +
SKU: 817 Категории: , ,

Доплонителни информации

нијанса

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12

Брендови

Bourjois

Шминки

Кармини

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Bourjois Rouge Edition Fabuleux”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X