Giorgio Armani Code парфем за жени

3,720.00 ден6,840.00 ден

Женскиот мирис на Code е изграден врз хармоничниот цвет од портокал во комбинација со свежи зачински ноти на ѓумбир и сандаловина. Блескавиот почеток е изграден врз мирисните ноти на два типа портокал- див портокал од Африка и сладок портокал од Италија. Сензуална трага остава слаткиот цвет од портокал, ванила и мед во комбинација.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За жени

Парфеми

милилитража

30ml, 50ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Code парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори