Calvin Klein Euphoria тоалетна вода за мажи

3,640.00 ден4,785.00 ден

Машката верзија на Euphoria ја содржи истата филозофија на “мирис на слобода“. Класичниот ароматичен дрвенест мирис во ретро стил, се заснова на модерна основа со ориентални нијанси. Ненаметливата свежина е збогатена со зачини. Парфемот е заклучен во привлечно шишенце со современ “технички“ дизајн, карактеристичен за CK. Почетокот на мирисот е силен и зачинест со нотите на бибер, ѓумбир, Sudachi и “ноти на дожд“. Срцевината на мирисот е составена од зелените свежи ноти на црн босилек, кедар и жалфија. Благо-ориенталната основа содржи пачули, секвоја, килибар и мошус. Euphoria Men е креиран од страна на Carlos BenaimLoc Dong и Jean-Marc Chaillan во 2006 година.

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
100ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 496 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Euphoria тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори