Giorgio Armani Si парфем за жени

3,980.00 ден7,890.00 ден

Si е дует помеѓу силата и емоциите кои се изразуваат преку потписот на мирисот. Тоа е мирис кој остава деликатна и елегантна трага, ненадејно нежен интензитет. Si комбинира модулација од три акорда: нектар од црна рибизла, модерен ципар и светол мошус. Рибизлата како опоен нектар открива зголемена женственост и сила на мирисот.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

🎁 ПОДАРОК
Подарок со секоја купена голема или средна милилитража женски парфем на Armani од линијата “SI” следува парфем Armani Si Pssione Intense 15ml

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Промоции

Промоции

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Si парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори